Sektor budowlany 

Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Tu dowiecie się wszystkiego o wypożyczalni szalunków Kraków

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, do której wylewany jest beton – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są z drewna, jednak łatwo zaobserwować również konstrukcje wykonane ze stali, a niekiedy nawet tworzyw sztucznych. Innymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie odpowiednich efektów. Jednak z uwagi na duże ceny nie wszystkie ekipy remontowe posiadają swoje szalunki. Gdy będą niezbędne, mogą wszak po prostu je wypożyczyć – szczególnie, iż wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się dobrym pomysłem dla firm często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak przed chwilą wspomnieliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej firmy, warto rozważyć zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy w roku okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić także o wygodzie, ponieważ przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może generować duże wydatki.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, która firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na usługi firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz funkcjonalne. Naprawdę istotna okaże się również obsługa korzystającego z usługi – w sytuacji, kiedy zbliża się czas startu robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze z kolei wejść do sieci, by dowiedzieć się, co o ofercie danego przedsiębiorstwa mówią poprzedni klienci.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy