Sektor budowlany 

Wybierasz okna? Drewniane dobrze się sprawdzą

Skieruj się tu, aby kupić okna drewniane Małopolska

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wybieranym rodzajem okien. Później były zastąpione przez modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych, ale dziś na powrót zwracamy uwagę na ich zalety. Odpowiednio wykonane i zadbane okna drewniane są w stanie wszak posłużyć dłużej niż okna z PCV, przy czym ich zakup pochłonie podobną sumę. Poza tym w niektórych przypadkach ich zastosowanie okaże się konieczne – czasem zwyczajnie nie sposób zdecydować się na jeden z nowszych modeli. Kiedy zatem należy ich użyć? Z czego są robione?

Produkcja okien drewnianych

Okna drewniane wytwarzane są jedynie z niektórych rodzajów drewna. Dziś najchętniej wykorzystuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wilgoć i promienie UV, wytwórcy stolarki okiennej coraz chętniej wykorzystują drewno spoza Europy – meranti, mahoń oraz teak. Te drugie są nieco bardziej kosztowne, lecz powinniśmy pamiętać, iż potrzebują mniej intensywnych napraw oraz lepiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla większości klientów ich plusem jest też to, że często prezentują się bardziej interesująco niż modele wykonane z europejskich rodzajów drewna.

Kiedy postawić na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki modeli plastikowych – będą od nich tańsze, zaś sprawują się tak samo dobrze. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są również wykorzystywane podczas rewitalizacji zabytkowych obiektów. Użycie innych surowców może wszak prowadzić do trudności w kontaktach z konserwatorem – kończącymi się również wysokimi mandatami.

Siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy