Sektor budowlany 

Projekty domów szkieletowych coraz popularniejsze

Projekty domów szkieletowych. Dowiedz się, kto potrafi to przygotować

Domy szkieletowe, jak łatwo się domyślić, zbudowane są na szkielecie. Jest on wykonany z drewna i składa się ze bali oddzielonych nawzajem o mniej więcej 0,5 m. Drewno powinno uprzednio oczywiście być odpowiednio przygotowane – wykorzystuje się w tym celu środki grzybobójcze, owadobójcze i impregnaty. Najczęściej wykorzystywanym gatunkiem jest świerk, ale przed użyciem musi być dokładnie sezonowany oraz cięty ze wszystkich boków. Do szkieletu montowane są płyty, między którymi znajdują się ogniotrwałe materiały termoizolacyjne – jak na przykład wełna mineralna. Dlaczego jednak warto postawić na projekty domów szkieletowych? O czym nie należy zapominać przy wyborze architekta?

Czemu lubimy projekty domów szkieletowych?

Ci, dla których najważniejszy będzie czas wzniesienia, na pewno będą cieszyć się z faktu, iż projekty domów szkieletowych zapewniają jej łatwe zakończenie. Zwykle są one bowiem wznoszone tylko w trzy miesiące, a oprócz fundamentów prace nie będą uzależnione od czynników atmosferycznych. Stawiając na projekty domów szkieletowych zyskujemy także pewność, że do ogrzewania obiektu będzie zbędna duża ilość energii, a to w połączeniu z ich solidnością sprawia, że ceny użytkowania są stosunkowo nieduże. Dobrze wspomnieć także o tym, iż drewniane domy szkieletowe okazują się absolutnie przyjazne dla środowiska.

Projekty domów szkieletowych – jak znaleźć architekta?

W czasie poszukiwań architekta najistotniejsze są z pewnością projekty domów szkieletowych, jakie wykonał do tej pory. By dowiedzieć się, czy jego sposób projektowania nam się podoba, musimy jedynie odwiedzić jego witrynę i poznać jego wcześniej wykonane prace, a jeśli przypadną nam one do gustu – umówić się z autorem, celem uzgodnienia dalszych szczegółów inwestycji. Nie powinniśmy zaś sugerować się tylko ceną wzniesienia domu – to wszak wydatek na wiele lat.

Siedziba:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy