Piaskowiec elewacyjny – praktyczny poradnik
Piaskowiec elewacyjny to materiał powszechnie stosowany na budowach. Dominuje nie tylko jako materiał wykończeniowy wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Przekonajmy się zatem co dokładnie decyduje o jego możliwościach.
Piaskowiec elewacyjny – połyskujący czy matowy
Piaskowiec elewacyjny jest niezwykle modnym komponentem stosowanym podczas urządzania lokali mieszkalnych oraz posesji. Występuje w rozmaitych wersjach kolorystycznych – od jasnego, przez zielony aż po brunatny. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie odcieniami, strukturą i rodzajem – możemy dostać płytki o równej powierzchni, pofałdowane, jasne, o łamanych krawędziach. Niektóre rodzaje tego kamienia mienią się delikatnym blaskiem, dzięki wykorzystaniu domieszek kwarcytu. Dlatego piaskowiec świetnie pełni funkcję estetyczną – w domach, na tarasach i jako materiał elewacyjny. Jest wytrzymałym elementem na ścieżki ogrodowe, schody czy wykończenie posesji.
Piaskowiec elewacyjny – przetrwa kilkadziesiąt lat
Zasadniczą cechą piaskowca jest jego wielka niewrażliwość na szkodliwe warunki zewnętrzne. Płyty elewacyjne prezentują się świetnie przez nawet 30-40 lat. To materiał całkowicie naturalny, który opiera się działaniu ekstremalnych temperatur, wzmożonych opadów i będzie stanowić ogromny walor dla naszej nieruchomości. W sprzedaży występuje wiele odmian płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych wydobywanych w Polsce, jak i sprowadzanych z Włoch.