Sektor budowlany 

Okna drewniane

Mimo, że w sklepach pojawiło się ostatnio sporo nowoczesnych surowców, to producenci okien stale często wykorzystują drewno. Jest sprawdzone, znane wśród użytkowników oraz posiada całkiem dużo zalet. Z jakich powodów więc warto zdecydować się na okna drewniane? Co osiągniemy dzięki temu rozwiązaniu?

Wygląd okien drewnianych

Najistotniejszą dobrą stroną okien drewnianych okazuje się z całą pewnością ich wygląd – ani te wykonane z tworzyw sztucznych, czy z kolei z odmiennych materiałów nie przewyższają ich estetycznie. Opinie użytkowników są dowodem na to, że, że okna drewniane bardzo wpływają na samopoczucie mieszkańców i odgrywają rolę ozdoby wnętrza.

Właściwości okien drewnianych

Dobrze serwisowane okna drewniane doskonale oddzielają mieszkanie od zewnętrznych hałasów. Są ponadto niezastąpione, jeśli ważne jest zapewnienie odpowiedniej ciepłoty – także w ekstremalnych warunkach pogodowych, posiadacze okien drewnianych żyją bez obaw.

Wytrzymałość okien drewnianych

Okna drewniane cenione są z uwagi na swoją długowieczność. Umiejętnie zamontowane i często serwisowane, wytrzymają w naszym domu nawet 90 lat. Kiedy natomiast znudzi nam się ich kolor, możemy zmienić go bez jakichkolwiek problemów – powinniśmy jedynie znów pomalować skrzydła.

Okna drewniane – konserwacja

Okna drewniane wymagają jednak odpowiedniej konserwacji. Największą uwagę należy zwrócić na impregnacje, ponieważ wilgoć może spowodować zwiększenie się ich rozmiarów. Więcej problemów przysporzy również utrzymanie okien znajdujących się na nasłonecznionej stronie budynku – wymagają one bowiem regularnego malowania.

Powiązane wpisy