Sektor budowlany 

Kształtowniki i pręty aluminiowe

Poszukujesz pręta aluminiowego? Skieruj się tu

Aluminium to jeden z najchętniej stosowanych w różnych branżach surowców. Nie może to jednak zaskakiwać, ponieważ ma mnóstwo cech, które powodują, że w wielu przypadkach okaże się wyjściem dużo lepszym, niż zastosowanie pozostałych materiałów. Ceniona jest przede wszystkim charakteryzująca je niewielka waga – pręty aluminiowe oraz pozostałe wykonane z opisywanego metalu elementy bywają czasem nawet kilkaset procent lżejsze niż inne. Niewielka waga to oczywiście nie ostatni plus aluminium – surowiec ów jest bowiem naprawdę wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne oraz duże temperatury. W jakich dziedzinach więc najczęściej stosuje się pręty aluminiowe oraz inne części z tego metalu? W jakich sklepach je kupić?

Kiedy wykorzystuje się pręty aluminiowe?

Pręty aluminiowe z uwagi na cechujące je liczne zalety bywają wykorzystywane w różnych dziedzinach. Ich wytrzymałość jest ważna dla inżynierów, którzy stawiają z nich na przykład konstrukcje ognioodporne. Niska masa prętów aluminiowych powoduje zaś, że nierzadko wykorzystują je specjaliści pracujący w fabrykach lotniczych. Pręty aluminiowe są jednakże wykorzystywane nie tylko w budowie zwykłych samolotów, gdyż ich niewielka gęstość i dostępność różnych modeli form pozwala na ich zastosowanie także w modelach. Poza tym pręty aluminiowe stosowane są między innymi w stoczniach.

Gdzie nabyć pręty aluminiowe?

Pręty aluminiowe możemy kupić między innymi w sklepach budowlanych czy modelarskich. Ich ceny bywają niestety niekiedy stosunkowo wysokie, a więc kiedy potrzebne będą spore ilości, doskonałym wyjściem będzie kupno w sklepie online. W ten sposób nie tylko zapłacimy niższą kwotę, lecz też otrzymamy opcję zakupu większej ilości rodzajów kształtowników. Ostatni atut naprawdę ważny będzie dla nabywców potrzebujących rzadziej spotykanych produktów – na przykład majsterkowiczów oraz klientów aranżujących mieszkanie.

Siedziba:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy