Sektor budowlany 

Do czego używa się sklejek szalunkowych?

Jeśli potrzebujesz sklejki Kraków, skieruj się na ten adres.

Deski szalunkowe to istotny moduł konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wykonane z innego surowca, jednakże zazwyczaj wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić domy ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Dawniej w szalunkach na ogół używane były deski z litego drewna. Te jednak były kosztowne, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny w dzisiejszych czasach używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – zazwyczaj z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi częstokroć wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Spółki budowlane dysponują przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę garażu lub domu na własną rękę, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma oferuje również wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy