Sektor budowlany 

Dlaczego warto postawić na budowę domów z bali?

Budowa domów z bali - usługa na miarę waszych potrzeb.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy takie buduje się ze zrobionych z drewna bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To stara metoda budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w tego rodzaju technologii wyglądają bardzo ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. W związku z tym domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i bardzo drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które zazwyczaj generują znaczne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie konserwowane, przetrwają w doskonałym stanie całe lata. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest zbyt wysoki, dzięki czemu również pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali naprawdę często zobaczyć można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są na ten moment z chęcią wznoszone również w innych rejonach Polski. Bale są właściwie przygotowywane, co sprawia, że są odporne na wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być budowane we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest potrzebna

Stawiając na dom z bali, powinno się pamiętać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany prawidłowo, a w czasie użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy