Sektor budowlany 

Dbasz o środowisko naturalne? Postaw na ekologiczne domy drewniane

Tu znajdziesz ekologiczne domy drewniane

Jeszcze jakiś czas temu największą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu traktowane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach drewnianych nie używa się materiałów syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby takiego typu budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. W konsekwencji domy drewniane w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu doskonale wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie wysokich i niskich gór oraz wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje świetne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono również bardzo dobrze natlenione. Domy z drewna świetnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, chorych na astmę oraz osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i niezwykle piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy