Sektor budowlany 

Atuty okien drewnianych

W tym miejscu zamówisz okna drewniane

Drewniane okna powszechnie preferowane bywają nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz także na ich odporność. Ten naturalny materiał gwarantuje elegancki wygląd, który zostaje zachowany przez długie lata. Jednakże nie tylko estetyka jest ważną zaletą tych elementów. Jakie są jeszcze powody, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest czasem wyższa niż okien z PCV?

Okna drewniane – niezwykły urok naturalnego surowca

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych związanych z aranżacją wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, który tworzy drewno. Można też decydować się na różne gatunki drewna, które mają rozmaity wygląd, barwę czy rozmaitą fakturę, co stwarza ogromne możliwości jeśli idzie o aranżację oraz można dzięki temu zaspokajać różne gusta i oczekiwania. Drewno jest również zdecydowanie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z przytulnym domem, jest zatem świetnym produktem do wytwarzania wszelkich elementów wystroju wnętrz.

Inne ważne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec zapewnia wielkie możliwości jeśli idzie o wykonywanie okien. Miewają one przeróżny wygląd oraz styl. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a także obrabiać, tworząc przepiękne formy. Jedynie drewno nadaje się do restaurowania zabytkowych budynków, doskonale spisuje się także w domach osób mających alergie. Nie ma w sobie żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobroczynnie działa na samopoczucie domowników, poprawiając klimat domu. Do tych plusów można poza tym dodać to, że istnieje dużo skutecznych metod wydłużania żywotności okien drewnianych, jak również to, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeżeli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, który to proces jest dość łatwy oraz nie szkodzi środowisku. Zalety te powodują, iż okna z drewna są lepsze niż produkty wykonywane ze sztucznych materiałów.

Siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy