Robienie zakupów Technologie 

Żywice, proszki i filamenty – o różnych materiałach do druku 3D

Znajdź materiał do drukarek 3D na https://cadxpert.pl/materialy-do-druku-3d/

Firma CadXpert proponuje szeroką ofertę materiałów do druku 3D: żywice fotopolimerowe, filamenty i wiele innych. Materiały te grupuje się na 4 rodzaje:
– PolyJet – utwardzane promieniowaniem ultrafioletowym ciekłe żywice fotopolimerowe,
– FDM – warstwy topionych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Wyróżniamy tu 2 podkategorie: FDM do błyskawicznego prototypowania z niezbyt kosztownych termoplastów oraz przemysłowe FDM stosowane do profesjonalnej produkcji z funkcjonalnych termoplastów,
– SLS – spiekany selektywnie poliamid w proszku,
– SLA – żywice fotopolimerowe o różnorodnych cechach, utwardzane z użyciem.

Filament – dobry jakościowo termoplast w przystępnej cenie

Filament to materiał używany do druku 3D w technologii FDM. Ta technologia druku oraz materiał są używane do testowania funkcjonalnego, jak również do błyskawicznego prototypowania z łatwych do kształtowania surowców oraz seryjnej produkcji. Które filamenty są przeważnie używane w drukarkach 3D? W większości wypadków sięga się po proste do kształtowania PLA (poliaktydy), materiały inżynieryjne (między innymi te o wysokiej udarności) czy też charakteryzujące się szczególnymi cechami (np. odpornością na ogień). Technologia druku FDM niczym nie ustępuje wydrukom pozyskanym za pomocą pozostałych rozpowszechnionych metod, czyli wtrysku i termoformowania. Główne atuty filamentów to ekologiczny sposób ich wytwarzania (czysty i nietoksyczny, więc wytworzone z jego pomocą prototypy można wykorzystywać np. w biurach), wysoka dostępność, a także przystępna cena idąca w parze z dobrą jakością wydruku.
W technologii FDM CadXpert posiada materiały:
– elastomery,
– inżynieryjne,
– do szybkiego prototypowania.

Inne materiały do druku 3D – o fotopolimerach

Pomijając filamenty, w ofercie CadXpert znajdują się także wiele innych materiałów do drukarek 3D. W technologii SLA (inaczej w stereolitografii) są to m.in. materiały:
– odlewnicze,
– inżynieryjne,
– standardowe,
– dentystyczne.
Jakie zastosowanie ma ciekła żywica fotopolimerowa, którą utwardza się laserowo? Niezwykle szerokie. Najczęściej używamy jej w medycynie oraz przemyśle do trójwymiarowego druku prototypów i modeli koncepcyjnych, jak również wszelakich elementów wymagających wygładzonej powierzchni.
Z kolei materiały przeznaczone do technologii Polyjet to m.in.:
– wysokotemperaturowe,
– żywice imitujące właściwości polipropylenu,
– transparentne.
PolyJet jest uważana za kompleksową a przy tym niesłychanie precyzyjną technologię drukowania w 3D. Poszczególne warstwy płynnych żywic fotopolimerowych utwardza się kolejno za pomocą światła ultrafioletowego. Za sprawą swoich cech mają zastosowanie m.in. jako modele: inżynieryjne, imitujące produkt końcowy, koncepcyjne i anatomiczne. Z tego materiału wykonywane są też opakowania, obudowy oraz inne produkty użytkowe.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy