Robienie zakupów Wyposażenie wnętrz 

Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Chcesz zamówić szatersy? Koniecznie odwiedź ten adres

Projektując aranżację domu, z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. W większości wypadków wybiera się standardowe rozwiązanie, a więc firany oraz zasłony, które czasami zestawiane są z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne typu shutters.

Na okna, ale również na drzwi – zastosowanie shuttersów

Podstawowym atrybutem shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, wobec tego można bez trudu je ułożyć w różnych pozycjach, zależnie od kaprysu lokatorów. Producenci wytwarzają je z drewna, z płyt MDF, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się głównie na oknach, jednakże doskonale sprawdzą się także na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w polskim budownictwie spotyka się wciąż okazjonalnie, ale gros osób na pewno przyjrzało się im na ekranie telewizora czy w kinie, gdyż te okiennice są często wykorzystywane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Nowej Zelandii oraz RPA.

Dlaczego warto postawić na okiennice wewnętrzne typu shutters?

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters pięknie się prezentują, mają one również praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: w upalne dni powstrzymywać nagrzewanie się pokojów, a zimą – utrzymać ciepło przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i można zainstalować je na przeważającej większości okien. Wykonuje i instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niesłychanie szykowny wygląd, dzięki czemu wpływają na podwyższenie wartości posesji. Trzeba również podkreślić, iż shuttersy reguluje się bez pomocy linek, co posiadacze zwierzaków lub rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się dyndające linki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy