Robienie zakupów 

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Jeśli chcesz kupić środki do dezynfekcji powierzchni, koniecznie wejdź na verdeavis.pl

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pozwalają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Kiedy należy się w nie zaopatrzyć?

Środki dezynfekujące – zawartość i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz dekontaminację powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników, które mogą działać negatywnie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków do dezynfekcji powierzchni z reguły wchodzi nadtlenek wodoru, poliaminy, kwas nadoctowy, aldehydy, chlor, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, a także mnóstwo innych komponentów. Do często używanych środków należą płyny w sprayu, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), żele oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki dezynfekujące – przeznaczenie

Środki odkażające wykorzystywane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania blatów, podłóg, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu sztućców, krajalnic, maszynek do mięsa, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dostosowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy