Bezpieczeństwo i ochrona Robienie zakupów 

Zamki do drzwi – rodzaje

O tym, że o ochronę mieszkania należy dbać wszystkimi dostępnymi metodami, nikogo nie musimy przekonywać. Jednym z najważniejszych dla ochrony mienia przed złodziejami jest zamek drzwiowy, który powinien być na tyle niezawodny by uniemożliwić lub maksymalnie utrudnić nieproszonym gościom wejście do naszego mieszkania. By ten spełnił swoją powinność, musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów i mieć odpowiednią konstrukcję. Jak zatem wybrać zamek do drzwi, a jak do tych założonych wewnątrz domu?

Zamki do drzwi wejściowych

W drzwiach wejściowych z uwagi na bezpieczeństwo należy założyć 2 zamki. Do drzwi zewnętrznych stosuje się głównie zamki wpuszczane, zapewniające doskonałą ochronę jednocześnie zachowując walory wizualne drzwi. Ponadto na drzwiach wejściowych musi znaleźć się jeden zamek pomocniczy – może to być zarówno kolejny zamek wpuszczany, jak i model montowany na skrzydle. W trosce o naszą wygodę, możemy ponadto wyposażyć się we wkładki bębenkowe obsługiwane kluczem master key, który otwiera kilka zamków.

Zamki drzwiowe do mieszkania

Mniejsze wymagania możemy mieć w stosunku do zamków wewnętrznych (chodzi tu zarówno o zamki do szafek, jak i zamki do drzwi łazienkowych czy do sypialni). Podstawowe zadanie, jakie mają tego typu zamków do drzwi to zapewnienie prywatności i zapobieganie przypadkowemu otwarciu. Przy ich wyborze warto więc kierować się w pierwszej kolejności ich wyglądem (powinien być spójny z wystrojem pomieszczenia), funkcjonalnością i prostotą konstrukcji, co umożliwi samodzielne wykonanie ewentualnych napraw.

Powiązane wpisy