Kuchnia i gotowanie Robienie zakupów 

Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo to także kawy single origin

Więcej na temat Tchibo kapsułki na cafessima.pl.

Technologia parzenia kawa w kapsułkach jest znana od schyłku lat 70-tych i stopniowo zdobywała sobie nowych sympatyków. Ten praktyczny system pozwala na przygotowanie kawy wysokiej jakości w niezwykle prosty sposób – wystarczy napełnić pojemnik z wodą w odpowiednim urządzeniu, włożyć kawę w kapsułce do wskazanego zasobnika i już po minucie można cieszyć się aromatycznym napojem.

Czy można dostać zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Istnieje kilka systemów przygotowywania kawy w kapsułach. Ten należący do niemieckiej firmy Tchibo jest jednym z popularniejszych na świecie. Kapsułki Tchibo Cafissimo posiadają inny kształt niż pozostałe, co przez wymuszało na klientach zaopatrywanie się w nie od jednego producenta. Problem ten tyczył się wszystkich systemów kaw w kapsułkach, jednak w ostatnim czasie dostępnych jest w sprzedaży – także w Polsce – sporo ich zamienników. Firma Italian Coffee produkuje kapsułki do sporej ilości systemów, w tym także zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo producent ten stworzył linię kaw speciality, a więc tzw. kaw single origin. Taka kawa charakteryzuje się tym, iż wywodzi się z jednego zbioru, uprawy i gatunku. Smak takiej kawy jest unikalny, bowiem stworzyło go sporo różnych składników, np. konkretne warunki atmosferycznepanujące w danym roku. Dodawanie do kaw single origin mleka czy dodatków aromatyzujących zabija ich specyficzne nuty smakowe. W sprzedaży kupić można zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo zawierające kawę z ziaren z Brazylii oraz Nikaragui (arabika), jak również Angoli (robusta). W tych ziarnach mocno odczuwalne są naturalne nuty kwiatowe, czekoladowe i kakaowe.

Jaki jest koszt kawy z zamienników kapsułek Tchibo Cafissimo?

Zaparzacze do kawy w kapsułkach zdają egzamin zarówno w domu, jak i w hotelach lub biurach. Cena napoju w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wygórowana i najczęściej zamyka się w widełkach 1,10-1,60 zł. Świadczy to, że taka kawa jest o wiele tańsza aniżeli tożsamy napój podawany w kafejkach w galerii lub na stołówkach w biurze. Rozsądne ceny oraz nowoczesny design ekspresów na kapsułki sprawiają, iż z każdym rokiem częściej pojawiają się one w naszych kuchniach. Za ich sprawą podamy gościom najlepszej jakości kawę podczas okazjonalnych spotkań, a zarazem sami będziemy cieszyć się filiżanką takiej kawy każdego dnia, nie zamartwiania się o wysokie koszty. Jeżeli chcemy nabyć zamienniki kapsułek Tchibo sprawdźmy uprzednio czy są kompatybilne z naszym urządzeniem.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy