Robienie zakupów Wyposażenie wnętrz 

Zalety rolet okiennych dzień i noc

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. To również świetny sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, sypialni albo pokoju dziecka, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Rolety dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednej barwie, ale różnych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Właściwie dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Umiarkowany poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w odpoczynku lub spaniu, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie poziomu światła lub zaciemnienia, na przykład w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc pasują również do każdego awangardowego wnętrza, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Nowoczesne wzornictwo i bogata kolorystyka powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeśli chcesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.

Powiązane wpisy