Kuchnia i gotowanie Ochrona zdrowia Robienie zakupów 

Zalecamy pić sok z kiszonej kapusty i buraków!

Jeśli potrzebujesz soku z kapusty, odwiedź ten adres.

Produkty fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan znów powróciły na polskie stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają też nowe, do tej pory mniej lubiane owoce i warzywa. Pisząc o zdrowotnych walorach jedzenia poddanego fermentacji nie można zapomnieć także o napojach takich jak maślanka, kwas chlebowy albo rozmaitego typu soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Zwłaszcza te ostatnie są godne zainteresowania – pozwalają w prosty i szybki sposób wprowadzić do naszego ciała witaminy niezastąpione dla jego właściwego działania.

Sok z kiszonej kapusty i buraków – jakie składniki w nich odnajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie dużo związków mających korzystny wpływ na nasze zdrowie. Kluczowym elementem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za fermentację. Sok z buraków, kapusty bądź pozostałych kiszonek to także wspaniałe źródło witamin. Godne uwagi jest przede wszystkim wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już filiżanka tych soków dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się też pić ze względu na obecność witaminy P i K, witamin z grupy B, a także wysokie stężenie soli mineralnych.

Dlaczego trzeba pić sok z kiszonej kapusty?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z uwagi na zawartość bakterii kwasu mlekowego pożytecznie wpływa na pracę jelit oraz naszą odporność. Na dodatek nagromadzenie witamin usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają symptomy szkorbutu, depresji i cukrzycy, jak również pomagają radzić sobie ze zmęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny ponadto sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak np. niestrawność czy wrzody żołądka. Pobudzają one także apetyt i działają osłonowo podczas terapii antybiotykami i wzmagają apetyt.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy