Kolorowe i bezpieczne pluszaki dla noworodków i niemowlątRobienie zakupów 

Zabawki dla maluchów – jak rozpoznać te najlepsze?

Najmłodszym już od pierwszych sekund życia towarzyszą różnego typu zabawki. Rzecz jasna najukochańsze są przede wszystkim te, które malec może tulić i z którymi często tworzy bardzo silną emocjonalną więź. O tym, jak potężna jest więź malucha z maskotką, świadczy fakt, że praktycznie każdy z nas pamięta swojego ulubionego misia czy lalkę z czasów dzieciństwa, a prawdopodobnie cały czas je ma jako pamiątkę.

Czym muszą cechować się pluszaki dla niemowląt i noworodków?

Noworodki i niemowlęta nie są w stanie bawić zabawkami. Częstokroć otrzymane z okazji narodzin maluszków lalki oraz misie przez wiele tygodni są tylko elementem dekoracji pokoju dziecinnego. Nie znaczy to jednak, iż maluch nie ma codziennie z nimi styczności – wszak od razu pobudzają one jego zaciekawienie. Niemowlę wyciąga do nich rączki w trakcie zabaw z mamą i zasypia w ich towarzystwie. Skutkiem tego, zabawki dla kilkumiesięcznych maluchów muszą cechować się najwyższym poziomem bezpieczeństwa.

Pluszaki i lalki dla niemowląt nie mogą posiadać żadnych sztywnych części, zwłaszcza tych niewielkich (przykładowo guzików lub oczu), które szybko mogłyby się poluzować i które maluch mógłby włożyć do ust i połknąć. W trosce o zdrowie dziecka należy nabywać zabawki, które wytworzone są z materiałów nie powodujących uczuleń oraz oraz tych, które nie były recyklingowane. Przed kupnem bezwzględnie należy zweryfikować, czy zabawka spełnia w pełni normy bezpieczeństwa (symbol CE), a także czy jest przystosowana dla noworodków i niemowląt. Takie akcesoria i pluszaki dla dzieci są znakowane jako 0+.

Noworodek śpiacy z króliczkiem Galerii Bukowski
Noworodek śpiacy z króliczkiem Galerii Bukowski

Zabawki a sensoryka

Pierwsze tygodnie życia malucha są niezmiernie istotne dla jego właściwego rozwoju. To czas, w którym niemowlę kształtuje swój zmysł dotyku oraz słuchu, ćwiczy chwytanie i puszczanie różnych obiektów, jak również poznaje kolory. Aby wspomagać rozwój sensoryczny dzieci, zabawki dla niemowląt często charakteryzują się intensywną kolorystyką i mają sterczące elementy, które bez problemu złapią malutkie dłonie malucha albo które wydają delikatne dla ucha brzmienia (np. szelest). Ciekawe są też pluszaki, które rozwijają zmysł dotyku dziecka – posiadają one elementy o różnorodnym stopniu miękkości czy też mogą być wytworzone z tkanin o różnorodnej teksturze.

Zabawki dla noworodków oraz niemowląt w sklepie Galeria Bukowski

Oryginalne zabawki dla niemowląt i noworodków oferuje Galeria Bukowski, producent szytych ręcznie misiów oraz przytulanek dla maluchów w dowolnym wieku. W sekcji dla najmłodszych znajduje się kilka rodzajów indywidualnie zaprojektowanych zabawek, które bez wątpienia polubi każdy maluch. W sklepie można zamówić między innymi maskotki z serii i The Patchwork Family, które pobudzają zaciekawienie maluchów swoimi niebanalnymi barwami, jak również wydające bardzo delikatne brzmienia pluszowe grzechotki, miękkie w dotyku i dostosowane do dłoni kilkumiesięcznych dzieci. Przydatne na co dzień są kocyki-przytulanki, na których można położyć noworodka podczas zabawy. Mają one odstające detale stymulujące zaciekawienie maluchów i przystrojone są główkami przeróżnych zwierzątek, dlatego mogą też służyć jako przytulanka (to tzw. comfort blanket).

Fenomenalną kolekcją zabawek są maskotki z serii Ziggy, czyli niedźwiadki upodobnione na inne zwierzaki. Wykorzystując je rodzice spędzą masę godzin na ciekawej zabawie z pociechą, przykładowo pokazując mu, jak miś zmienia się w kilka sekund w kompletnie innego pluszaka. Odrębna kategorię w sklepie stanowią natomiast misie idealne na upominek z okazji obchodzenia pierwszych urodzin bądź chrztu dziecka.

Wszelkie pluszaki i zabawki oferowane w sklepie Galeria Bukowski spełniają surowe normy bezpieczeństwa, a zachowanie ich w czystości jest niezmiernie łatwe – wolno prać je ręcznie lub w pralce. przytulanki z haftowanymi oczkami mogą służyć do zabawy już od wczesnych miesięcy życia.

Powiązane wpisy