Ochrona zdrowia Robienie zakupów 

Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Dowiedz się więcej o domowym urządzeniu do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której zadaniem jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy czerpiące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i punktu masażu.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory mankiet naciska na kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację limfy. Jest mnóstwo wskazań do korzystania z zabiegu presoterapii. To zwłaszcza obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania bądź jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród sportowców, najczęściej jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – sprzęt do masażu uciskowego do użytku domowego

Dużo opcji użycia aparatów do masażu uciskowego przyczyniło się mocno do rozwoju tych urządzeń. Dziś osoby raz za razem korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, za sprawą przenośnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy drenaż. Maszyny CarePump są dość lekkie i kompaktowe, w związku z tym bez przeszkód można spakować je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być zawsze uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. choroby wirusowe oraz bakteryjne czy niewydolność serca, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy