Robienie zakupów 

Wiadro z mopem – niezbędne w każdym domu i zakładzie pracy

Zamów profesjonalne mopy do mycia podłóg

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo prostym obowiązkiem – potrzebne są do tego odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Jednak sprawa się komplikuje, gdy chodzi o sporą powierzchnię lub ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłóg?

Czym wyróżniają się profesjonalne mopy do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwa czynniki – jego szerokość oraz tworzywo, z którego został wykonany. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o znacznej powierzchni – przykładowo sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego solidność. Warto również pamiętać, iż twardsze włókna lepiej zbierają zabrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów profesjonalnych

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Praktycznie jednakowo istotne są także akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest również jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a właściwie dobrane w znacznym stopniu ułatwia i przyspiesza czyszczenie podłóg. W trakcie czyszczenia ogromnych powierzchni polecamy używać zestawu mopa z wiadrem.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy