Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby 

Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Dalsze informacje o kaskach jeździeckich

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportu, w których zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, ze względu znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej można nabyć 2 rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i ma certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie certyfikaty, a także umożliwiać regulację swojego rozmiaru lub być idealnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszym mieście nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy