Kuchnia i gotowanie Robienie zakupów 

Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

Kawa kapsułki. Uzyskaj więcej informacji

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się również ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go na ogół w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu jednakowo dobra jak w kawiarni

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie przygotowaną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w idealne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? W zasadzie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do ekspresu – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki z kawą to także nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przyrządzać w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kawiarni, jest to zwykle ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich dużą zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne obawy. Obecnie do większości popularnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można nabyć kompatybilne kapsułki.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy