Robienie zakupów Sektor budowlany 

Rynny plastikowe czy metalowe – które wybrać?

Jeśli chcesz zamówić rynny plastikowe, powinieneś odwiedzić tę stronę

Systemy dachowe składają się z szeregu modułów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej zbieraniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak zakładanie rynien. Co zatem powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – jakie elementy wchodzą w jego skład?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnorodnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu bądź pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do odpływu.

Rynny plastikowe, PCV czy metalowe – które kupić?

W ofercie sklepów budowlanych znajdziemy systemy rynnowe wykonane z kilku materiałów – m. in z metalu czy też PCV. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku oraz tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania trzeba zatem skonsultować ze specjalistą.

Siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Powiązane wpisy