Robienie zakupów Sektor budowlany 

Rury aluminiowe – cechy i zastosowanie

Dowiedz się, gdzie nabyć rurę aluminiową

Aluminium to metal bardzo lekki i łatwo poddający się formowaniu, a równocześnie odporny na wpływ rozmaitych czynników atmosferycznych. Jego cechy fizyczne powodują, że jest szeroko wykorzystywany do wykonywania różnego rodzaju konstrukcji. Wielką popularnością rury aluminiowe cieszą się w przeróżnych gałęziach przemysłu, gdzie są bardzo często stosowane .

Jakie zalety charakteryzują rury aluminiowe?

Wykonane z poddanego obróbce termicznej i perfekcyjnie wyprofilowanego aluminium rury miewają przede wszystkim rozmaite parametry, można więc doskonale dopasować je do swoich potrzeb. Istnieje możliwość docinania ich na wszystkie sposoby. Cięcie można zlecić, np. kiedy kupujemy rury aluminiowe w sklepie online oferującym materiały budowlane. Rury aluminiowe można z łatwością wyginać, mogą mieć przeróżne średnice bądź grubości ścianek. Ich odporność na działanie wszelkich czynników także jest wartością, jaką można dostosować do swoich preferencji. Najważniejszą jednak zaletą rur z aluminium jest ich lekka konstrukcja, która gwarantuje łatwy montaż niezależnie od tego, do jakich celów się ich używa. Jednocześnie cechuje je wyjątkowa trwałość. To właśnie sprawia, że rury aluminiowe są częstym elementem różnego rodzaju konstrukcji.

Najczęstsze zastosowanie rur aluminiowych

Właściwości fizyczne aluminium i nieograniczone możliwości parametrów wykonywanych z niego rur sprawiają, że ich zastosowanie jest ogromne. Przede wszystkim jednak są fragmentami konstrukcji bram oraz wszelkich ogrodzeń. W architekturze miejskiej zwykle można je zauważyć w postaci podstawy banerów reklamowych oraz słupów ogłoszeniowych, również dlatego, iż są odporne na działanie czynników pogodowych. Ich ogromną zaletę stanowi również fakt, że ich gładką powierzchnię łatwo można pokryć dowolną farbą, skutecznie ukrywając w ten atrakcyjny wizualnie sposób detale wszelkich konstrukcji.

Siedziba:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy