Robienie zakupów Sektor budowlany 

Rolety wewnętrzne – jakie zamówić do domu

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, Polacy przywykli do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz również pomaga to decydować o ilości światła wpadających do pomieszczeń. Najczęściej do zasłaniania okien używamy firanek i zasłon, jednak w ostatnich latach coraz częściej wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy szeroki wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych lub ściennych. W wielu z nich dostaniemy również wszystkie potrzebne akcesoria, takie jak karnisze metalowe, rozety, kółka z żabkami czy wsporniki sufitowe i ścienne. W jednym miejscu będziemy w stanie skompletować cały zestaw konieczny do instalacji rolet. Natomiast to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić przemyślane zakupy. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niedużych oknach, ale nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na roletach rzymskich dość łatwo zbierają się drobinki kurzu, gdyż wykonywane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju służą rolety dzień-noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a także w łazience. Takie rolety posiadają naprzemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ważne, regulacja ma miejsce bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wykonane są z tworzywa nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni.

Rolety na wymiar – jak wymierzyć

Nasze okna nie zawsze mają standardowe wymiary i okazać się może, że rolety o wymiarach oferowanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Dbajmy przy tym, aby dobrze obliczyć rozmiar okien, gdyż źle dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji i będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli więc nie mamy doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonaliście.

Powiązane wpisy