Robienie zakupów Sektor budowlany 

Producenci klinkieru – poznaj wiodące firmy

Klinkierjest jednym z materiałów stosowanych na elewacjach i innych powierzchniach zewnętrznych budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo technologia produkcji klinkieru sprawia, że równie dobrze radzi sobie ze skrajnymi temperaturami, co uszkodzeniami mechanicznymi lub wilgocią. Planując użycie tego materiału w swoim domu warto jednak poznać najważniejszych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ich ofercie.

Producenci klinkieru – Wienerberger, CRH, Roben

Liderem na światowych rynkach w produkcji klinkierów jest belgijska firma Roben. Cegła klinkierowa Roben na budowach całego świata jest obecna od 160 lat. Cegła Roben jest ceniona ze względu na wytrzymałość oraz różnorodność. Inna znana firma produkująca klinkier, Wienerberger powstała w Austrii na początku XIX wieku, zaś w Polsce na rynku funkcjonuje od 1995. Cegła klinkierowa Wienerberger w budownictwie jest znana dzięki innowacyjności rozwiązań użytych w jej produkcji. Kolejny producent klinkieru, CRH, to znana firma z Irlandii. W gronie liderów produkcji klinkieru znalazła się Firma z Polski. Klinkier Przysucha należy do najstarszych produktów polskich tego typu – jest on obecny na rynku od prawie pół wieku.

Modele klinkieru

W ofercie producentów klinkieru znajdziemy najróżniejsze modele – dzięki temu bez trudu dopasujemy modele odpowiednie do naszej wizji. W sklepach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier maszynowy, który dzięki równej powierzchni doskonale sprawdzi się w nowoczesnych projektach, jak i ręcznie formowany, przeznaczony przede wszystkim do renowacji zabytkowych budynków.

Powiązane wpisy