Ochrona zdrowia Robienie zakupów 

Osłaniaj usta i nos przed wirusami – o maseczkach ochronnych

Jeśli chcesz nabyć maskę ochronną, koniecznie sprawdź https://bit.ly/2JOM2yn

Do niedawna maska ochronna kojarzyła się jedynie z lekarzami lub azjatyckimi turystami odwiedzającymi nasz kraj. W ostatnim okresie z uwagi na szerzące się regularnie niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, maseczki jednorazowe oraz te, których można używać kilkukrotnie, są przez Polaków zakładane codziennie.

Po co nam maska ochronna?

Maski ochronne przykrywają nos oraz usta, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko dostania się wirusów i bakterii do organizmu przez śluzówkę. Niektóre maseczki wyposażone są w przezroczystą przyłbicę z tworzywa sztucznego, która osłania całą twarz, a w szczególności oczy, przez które również może dojść do zakażenia. Maseczki na twarz powinny być zakładane przez lekarzy, pielęgniarki i strażaków, którzy są na co dzień narażeni na bezpośredni, ciągły kontakt z osobami roznoszącymi chorobę. Zdrowym ludziom takie maseczki przydadzą się do zabezpieczenia przed niebezpiecznymi patogenami w czasie korzystania z komunikacji miejskiej czy pracy. W okresie zagrożenia zachorowaniem na nader groźnego koronawirusa COVID-19 jest to poniekąd przymusem.

Jak wybrać maseczkę ochronną na twarz do powszedniego użytku?

Maska na twarz powinna mieć kontakt ze skórą tylko nie podrażniającą warstwą tkaniny, np. bawełny. Maski ochronne powinny być wygodne oraz gwarantować swobodne oddychanie. Poleca się nabywać maski na twarz, które wykonywane są z stosowanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych i które przed zapakowaniem zostały wyjałowione. Niektórymi maseczkami można posługiwać się kilka razy, oczywiście pod wymogiem zastosowania zaleceń znajdujących się w instrukcji do opakowania dołączonej.

Siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy