Robienie zakupów Sektor budowlany 

Ochrona mebli, podłóg i przedmiotów drewnianych – o impregnatach do drewna

Jeśli chcesz zamówić wosk do mebli, odwiedź ten adres.

Środki do impregnacji drewna to produkty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny warto ochronić nimi drewniane meble?

Zastosowanie środków do konserwacji drewna

Drewno jest materiałem, który tworzy w pomieszczeniu przytulną atmosferę. To surowiec często stosowany do wyrobu elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) oraz mebli. Dostępne na rynku środki do impregnacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – wilgoci czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble pozostają w nienagannej kondycji przez wiele lat. Doskonałe rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować meble ogrodowe, huśtawki, deskę tarasową oraz mnóstwo innych elementów. Natomiast środki wykorzystywane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający blask, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach powodują, iż parkiet jest bardziej odporny na zniszczenia i eksploatację. Należy jednak pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować w odpowiedni sposób – myć preparatami na bazie olejów i wosków.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy