Kosmetyki Robienie zakupów 

Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Jeśli potrzebujesz masek do włosów, koniecznie wejdź na houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow

Nasze włosy wystawione są na działanie szeregu szkodliwych czynników. Na ich wygląd niekorzystnie oddziałują m.in. częste zjawiska atmosferyczne – słońce, silny wiatr czy też ekstremalne temperatury. Jednakowo niebezpieczne jest spanie z mokrą głową, stylizacja przy pomocy prostownicy bądź suszarki, farbowanie czy też korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków. To powoduje, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. Jeśli uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu użyć odżywki. W wielu przypadkach jednakże ten kosmetyk bywa nieskuteczny.

Maski do włosów a odżywki – co je różni

Maski do włosów odbudowują dużo intensywniej niż typowe odżywki. Lepiej również zabezpieczają włosy. Specjaliści nierzadko porównują je do „jedzenia” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które pozwalają na odbudowę nawet krańcowo zniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. By dotarły w głąb włosów oraz skóry, należy je wypłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, zaleca się używać ich raz na tydzień.

Maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej substancji odpowiedzialnych za polepszenie kondycji włosów. W zależności od zastosowania danego kosmetyku, poszczególne komponenty mogą być skompilowane tak, aby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) albo by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak silikony, różnego typu olejki, a także keratyna. Naturalne maski do włosów mają w sobie ponadto ekstrakty roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy