Robienie zakupów 

Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Dowiedz się, gdzie kupić środki do dezynfekcji rąk

Na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni dłoni może znajdować się aż pięć milionów bakterii. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach roznoszą się pasożyty, wirusy oraz bakterie, które wywołują groźne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Zwykle to wystarczający rezultat, jakkolwiek w wielu sytuacjach niezbędne będzie użycie dużo efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło szerokie zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Regularnie używane jest w instytucjach służby zdrowia – przychodniach, gabinetach dentystycznych i szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać też pracownicy przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przygotowywaniu posiłków z jajek, mleka czy mięsa (przede wszystkim drobiowego), gdyż te produkty spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o substancje likwidujące komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają również postać żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy