Robienie zakupów Wyposażenie wnętrz 

Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Kliknij tutaj jeżeli szukasz przykładów odnośnie shuttersów w sypialni.

Shutters, innymi słowy wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się na ogół z domami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Jednak ten moduł osłony okna można zastosować także w europejskich domach – jest to bardzo trwałe, a jednocześnie bardzo dobrze prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu przypadków zda egzamin lepiej niż modne aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczenia

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, będą wypełniały podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są grubsze, co sprawia, iż doskonale poprawiają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, ponieważ to w salonie ludzie przesiadują sporą część dnia, a także podejmują tu gości. Dlatego więc należy zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko zachwycający, ale również wygodny. Dowolność wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co umożliwia np. lekkie jego ściemnienie, gdy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego przyciemnienie, gdy pragniemy obejrzeć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Swoboda regulacji dostępu promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak także z innej przyczyny – z ich pomocą da się skutecznie kontrolować temperaturę pokoju, która ma przecież znaczny wpływ na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic shuttersów zimą o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Oprócz tego takie okiennice tworzą mocną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej drobinek kurzu aniżeli w plisach zasłon, a ich pielęgnacja jest niesłychanie łatwa i trwa w zasadzie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się również w łazience, w pokoju dziecięcym czy w kuchni.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy