kontenery otwarte, kontenery staloweRobienie zakupów Sektor budowlany 

Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Na rynku dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak mnóstwo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które materiały można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak gruz, złom, zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, jak również rozebrane elementy stolarki otworowej – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w półpłynnych lub płynnych najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o sporych rozmiarach niebędących odpadami bądź wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów oraz firm transportowych.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy