Kosmetyki Robienie zakupów 

Mocznik, ceramidy, skwalen – skład kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Skieruj się tu, aby zaopatrzyć się w kremy przeciwzmarszczkowe do cery

Nawet młoda skóra bez wyprysków wymaga właściwej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić tok starzenia się tkanek i dzięki temu dłużej utrzymać ich zdrowy wygląd. W głównej mierze ma to odniesienie do cery twarzy, która jest najbardziej narażona na tworzenie się nieestetycznych zmian, wśród których zmarszczki są wyjątkowo przykre dla pań, jak i panów. Z tej przyczyny tak ważne jest, aby stosować odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do wieku i rodzaju skóry. Szczęśliwie nie jest to trudne, bo na rynku można kupić kosmetyki dostosowane do każdego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – co znajdziemy w ich składzie?

Najważniejszym celem kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Toteż kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy nierzadko posiadają w składzie mocznik – komponentwiążący cząsteczki wody i w ten sposób przeciwdziałający jej utracie, przy czym dodatkowo zmiękczający skórę. Kremy tego rodzaju posiadają w składzie też tłuszcze nazywane ceramidami, które też przeciwdziałają utracie wody, gdyż zapełniają przerwy między komórkami tkanki skórnej. Znaczącym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest również skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie płaszcza lipidowego skóry człowieka. Przy odpowiednim nasyceniu skwalen eliminuje wolne rodniki i pozostałe niekorzystne czynniki, a poza tym pozwala substancjom odżywczym dotrzeć do skóry.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kosmetyki przeciw zmarszczkom można podzielić na kilka kategorii. Jednym z najważniejszych kryteriów podziału jest wiek konsumenta, dla którego dedykowany jest konkretny preparat. Przy jego wyborze warto także wziąć pod uwagę, do pielęgnacji której partii ciała został on stworzony – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu pod oczy czy też do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy