Robienie zakupów Wyposażenie wnętrz 

Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Dowiedz się, gdzie kupić lampę solną.

Małe ozdoby z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z różnorodnych wypraw po świecie, a czasami nabywamy tak po prostu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Z rzadka jednakże są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji obiektów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej najczęściej lampy, ale także inne przybory.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne są ładne i bez trudu dopasujemy je do wystroju domu, bowiem kupimy je w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikalna niczym linie papilarne, bowiem nie ma kamieni o takich samych kształtach ani wzorze krystalizacji. Ogromnie popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się chropowatą, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się robieniem tych lamp, nadają im finezyjne formy, np. sześcianu albo piramidy.

Skąd bierze się powodzenie lamp solnych?

Mnóstwo osób wierzy, że lampy solne mają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, to znaczy generowania anionów, które równoważą te wyzwalane przez wszechobecna elektronika. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu m.in. ludziom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest subtelny i uspokajający, więc poleca się używanie ich osobom, którym dokucza brak snu lub stres, gdyż przy nich można skuteczniej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też cudowne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a większe bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii, jak również dekoracji mieszkań.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy