Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna 

Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Potrzebujesz oryginalnych części Citroen? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej samochody w naszym kraju są cenione ze względu na przystępną cenę, szeroką dostępność i w szczególności za dużą ilość warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C-Crosser, C4, C5, C6, C-Elysse, Jumper, Xantia, Nemo, Saxo i Xsara. Rzecz jasna, tak jak pojazdy innych marek, nie są one bezawaryjne, więc właściciele samochodów od francuskiego producenta muszą przygotować się na to, że z czasem będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części do Citroena, które kupujemy najczęściej

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od danego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której powstają inne awarie. W pierwszej kolejności powinno się na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się w wyniku codziennej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej płyn chłodniczy, olej silnikowy, czynnik chłodniczy w klimatyzacji i płyn hamulcowy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno lekceważyć, potrzebują także moduły układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Jak wygodnie i ekonomicznie kupić części do Citroena?

Najlepszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, często produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach cechują się niską jakością, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Z tej przyczyny właściciele aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do samochodów francuskich. Jeżeli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie działa, wszelkie niezbędne części można nabyć za pośrednictwem internetu.

Siedziba:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy