Robienie zakupów 

Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Dowiedz się, gdzie zamówić kontenery KP

Kontenery na odpady specjalne powinny charakteryzować się wysoką trwałością, a także spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele kontenerów? Kiedy warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady niebezpieczne, płynne, sypkie, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w pokrywę z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, zapobiegającą rozbryzgiwaniu się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i podłogą posiadającą mocowania do asekuracji ładunku.

Kontener na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów stanowią modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały sypkie mogą też być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte używane do składowania i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy