kontenery otwarte, kontenery rolkoweRobienie zakupów Sektor budowlany 

Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

Część śmieci nie może być wyrzucanych do koszy na surowce zmieszane albo wtórne. Dotyczy to zwłaszcza tych, które powstają w czasie różnych remontów i prac budowlanych, jak również odrzutów industrialnych. Należy je odwozić do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną poddane recyklingowi zgodnie z ustawą o odpadach. W wielu przypadkach mogą jednak wyniknąć trudności związane z gromadzeniem oraz transportem śmieci. Żeby ich uniknąć, należy wyposażyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – na gruz albo materiały sypkie

Najprostsze kontenery otwarte są przystosowane do składowania oraz transportu gruzu, opakowań, starych mebli i pokrewnych odpadów. Poza tym w użyciu są też kontenery uszczelniane, które doskonale zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (m.in. tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są również konieczne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak trociny, granulaty czy wióry metalowe. Proces ich załadunku ułatwia zamontowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najłatwiejsze do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, wyposażone w system ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla których firm?

Adresatami usług producentów kontenerów na odpady są najróżniejsze firmy. Pośród nich można znaleźć między innymi przedsiębiorstwa budowlane, firmy sprzątające i parające się opróżnianiem pomieszczeń, jak również różnego rodzaju zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na odpady decydują się firmy oferujące usługi wywozu odpadów o niestandardowych gabarytach i gruzu. Odnajmują je one swoim klientom, a po wypełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich składowania bądź utylizacji.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy