Robienie zakupów Wyposażenie wnętrz 

Kilka pomysłów na wykorzystanie tablic magnetycznych

Tablice szkolne łączymy najczęściej z zielenią i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy usiłowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, jakkolwiek do tej pory są bardzo popularne w polskich szkołach, powoli są zastępowane przez tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich najważniejsze plusa?

Białe tablice magnetyczne są aktualnie na co dzień stosowane w biurach, urzędach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są cykliczne szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i strategie. Zaletą takich tablic jest zwłaszcza to, że do pisania na nich wykorzystuje szybkoschnące markery, które łatwo się ściera przy pomocy gąbki albo szmatki do tablic magnetycznych. W toku ścierania tusz z markerów nie pyli się, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku popularnych tablic szkolnych. Drugim atutem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość zastosowania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni różne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego typu tablicy w czystości jest niezwykle proste. Wystarczy cyklicznie przetrzeć jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma również właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie wybierzmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona zawieszona. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto rozważyć nabycie tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w domu – jak jej użyć?

Mała tablica magnetyczna za to perfekcyjnie sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak jej użyć? Powieś ją w kuchni, a kiedy zauważysz, że kończy Ci się jakiś produkt (sól, płatki owsiane czy ryż) zanotuj tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do supermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w dywan nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może również spędzić weekendowy wieczór na grze w kalambury, wisielca albo układając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się również rodzicom, którzy chcą pomóc dziecku w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.

Powiązane wpisy