Robienie zakupów Sektor budowlany 

Drzwi drewniane wejściowe – bezpieczeństwo domowników i nowoczesny design

Dowiedz się więcej o drzwiach wejściowych drewnianych na https://www.oknostol.com.pl/drzwi-drewniane/drzwi-zewnetrzne-drewniane/

Drzwi zewnętrzne spełniają sporo zadań – chronią mieszkanie przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, strzegą przed włamaniem i izolują od hałasu docierającego z ulicy. Z jakiego powodu opłaca się wybrać drewniane drzwi zewnętrzne? Kiedy kupić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi drewniane zewnętrzne – solidność oraz komfort termiczny

Zakup drzwi wejściowych to jeden z najistotniejszych wybór, jaki musi dokonać każdy właściciel domu. Drewniane drzwi zewnętrzne od lat cieszą się dużą popularnością, ze względu na swoje właściwości i solidność. Drewno wygląda doskonale i można je wykończyć na kilka sposobów. Poprawnie zbudowane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, że rachunki za ogrzewanie są o wiele niższe, a mimo tego w mieszkaniu odczuwamy komfort cieplny. Szukając drzwi do mieszkania trzeba wziąć pod uwagę modele o grubości 92 mm ewentualnie 68 mm. Z uwagi na swoje właściwości znacznym popytem cieszą się w szczególności ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo – nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym i odkształceniu, więc świetnie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Obecnie drewniane drzwi wejściowe są zaopatrzone w najlepsze uszczelki.

A może drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe na wymiar?

Producenci oferują także przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są rekomendowane w przypadku niestandardowych otworów na drzwi. Natomiast drzwi wejściowe dwuskrzydłowe to oferta dla osób, którym zależy na niebagatelnym designie. Jeżeli szukamy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, warto zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które wykonuje indywidualne projekty na zlecenie, a przy tym gwarantuje długą gwarancję na swoje produkty. W drzwi drewniane można wstawić efektowne szyby, na przykład witrażowe. Kupujący mogą też wybierać spośród rozmaitych modeli szyldów. Prócz zalet estetycznych, warto także zauważyć pozostałe cechy, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Często wyposażone są one w systemy antywłamaniowe, skutkiem tego są trudne do wyłamania. Gwarantuje to lokatorom stosowne bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe są wyposażone też wielopunktowy zamek listwowy, a klient może wybrać niski próg aluminiowy bądź drewniany. Obecnie w trakcie wytwarzania drewnianych drzwi wejściowych stosuje się wysokiej jakości impregnaty, które chronią ich powłokę przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy