Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby 

Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Znajdź czapsy skórzane na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć faktycznie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych materiałów. W sprzedaży zwykle znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są również modele wykonane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie rodzaje cechują się znacznie niższą ceną. Są więc zalecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Szeroki wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy