Robienie zakupów Sektor budowlany 

Cegła ozdobna – na komin, na elewację na ścianę w pokoju

Klinkierem określamy rodzaj ozdobnej cegły, która może być umieszczana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Czym się wyróżnia i dlaczego jest obecnie tak szeroko wykorzystywana w przemyśle budowniczym?

Jakie zalety ma klinkier elewacyjny?

Klinkier to po prostu wypalane w bardzo wysokich temperaturach płytki ceglane, które charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne czy zawilgocenie. Płytki z cegły od wielu dekad stosuje się jako element wykończeniowy domów i mieszkań – mogą być użyte między innymi jako wewnętrzne płytki elewacyjne lub cegła na komin. Cegła ozdobna jest stosowana także na naroża, cokoły, podokienniki, a także inne części budynków i wspaniale pasuje zarówno do domów wzniesionych w klasycznej, jak i nowoczesnej stylistyce.
Elewacja klinkierowa wygląda bardzo elegancko i jest niepodatna na negatywne czynniki z zewnątrz – niską temperaturę, deszcz, śnieg czy promieniowanie słoneczne. Klinkier na elewacje utrzymuje się więc wiele lat w znakomitym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru mają również inne atuty – zastosowanie naturalnego surowca powoduje, że są one antyalergiczne i odporne na działanie grzybów.

Wewnętrzne płytki klinkierowe oraz klinkier na elewację

Cegła ozdobna użyta na ścianie zewnętrznej domu nada budynkowi wyjątkowego charakteru i odróżni go od innych. Z kolei klinkier jako elewacja wewnętrzna uwydatni styl, w którym utrzymane są pomieszczenia – świetnie będzie pasować do wnętrz wzorowanych na nowojorskich loftów. Dobrej jakości płytki z cegły można nabyć w wielu sklepach z materiałami budowlanymi – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.

Powiązane wpisy