Ochrona zdrowia Robienie zakupów 

Aspirator do odkurzacza – wygodny i bezpieczny

Katar u małych dzieci to dość częsta, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie jeść ani spać, gdy doskwiera im zalegający katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą w walce z chorobą.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie wydzieliny jest tak ważne?

Zalegający katar może prowadzić do powikłań, a po zakażeniu bakteryjnym może przekształcić się w groźniejszą chorobę. Wydzielina, której się nie usuwa, przesuwa się po ściance gardła powodując podrażnienie. Żółtozielony, bakteryjny katar staje się niebezpieczny dla płuc i oskrzeli.

Jak można usuwać wydzielinę Gruszka czy aspirator do nosa?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy skorzystać z tradycyjnej gruszki, wkładanej do nosa, którą następnie uciskamy. Tworzące się podciśnienie zasysa katar do gruszki. Inną metodą jest aspirator na wdech rodzica. Aktualnie dużą popularnością cieszy się natomiast skuteczny i bezpieczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa do odkurzacza

Takie rozwiązanie może wywoływać zdumienie u większości rodziców. Tymczasem jest to o wiele wydajniejszy sposób niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej 800–1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne odciągacze, powinien być stosowany po uprzednim rozrzedzeniu flegmy 0,9% roztworem soli. Po usunięciu kataru powinniśmy zatroszczyć się o nawilżenie podrażnionej przez wydzielinę błony śluzowej nosa. Katarek do odkurzacza występuje w trzech wariantach: Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).

Powiązane wpisy