Robienie zakupów 

Antena naziemna – o czym pamiętać przy jej zakupie

Antenę DVB T kupisz na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W przeważającej większości domów znaleźć można telewizor. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był niepotrzebnym gadżetem, należy zainwestować również w wysokiej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj naprawdę szeroki. W sklepach znaleźć można anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością instalacji. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach narzędzia używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które teraz oferują nam producenci, cechują się też niezwykłą odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej wyborze?

Wielki wybór anten tego typu sprawił, że trzeba bardzo przemyśleć wybór anteny, którą planujemy zastosować. Należy pamiętać, że pod uwagę należy brać wiele uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników można szybko znaleźć w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy