Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby 

Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Jeśli szukasz butów jeździeckich, koniecznie wejdź na https://horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24

Jeździectwo z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie powinno to dziwić – szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę spore atuty tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: ćwiczenie właściwej postury, poprawienie kondycji, jak również rozwój wszystkich układu mięśniowego. Oprócz tego ma dobroczynny wpływ na samopoczucie: likwiduje napięcie, podnosi poczucie odpowiedzialności oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak by w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, musimy właściwie wybrać strój i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – zabezpieczenie części albo całej nogi

Odróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: oficerki i sztyblety. Te drugie są wyraźnie krótsze, gdyż sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to natomiast buty niezwykle wysokie, sięgające powyżej kolana. Dzięki temu gwarantują osłonę całej nodze, zmniejszając zagrożenie powstawania siniaków czy otarć. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, niemniej jednak decydując się na ich kupno, warto nie zapominać o tym, aby wyekwipować się także w ochraniacze nóg – czapsy lub sztylpy.

Z jakich materiałów wykonuje się buty jeździeckie?

Podczas wyboru butów jeździeckich, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na materiał, z którego są one wykonane. W sprzedaży dostępne jest obuwie zrobione ze skóry oraz jej rozmaitych imitacji. Skóra jest zdecydowanie droga, jednak warto się na nią zdecydować ze względu na większą wytrzymałość oraz możliwość dostosowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Rekomendowane są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest delikatna i szybciej nabiera oczekiwany kształt. Bydlęca skóra prezentuje się trochę gorzej, niemniej jednak jej niska cena jest znaczną plusem.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy