Rachunkowość i finanse 

Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Na flobo.io/mass-collect/ znajdziesz odpowiedź na pytanie, co to takiego mass collect.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji masowych płatności. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza organizację dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie taka usługa będzie użyteczna?

Działanie usługi mass collect jest w zasadzie niezwykle proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który jest tym samym jego identyfikatorem. Takie rozwiązanie sprawdza się tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest duża ilość klientów, a więc na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych czy wszelkich branżach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Należności przesyłane w systemie mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednak uprzednie nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do dokonania wpłaty (standardowy przelew, przelew z karty lub przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect wiąże się także z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a przy tym wyeliminowaniem możliwych omyłek nieraz przydarzających w trakcie tego procesu.

Czy warto korzystać z usługi mass collect?

Chociaż mass collect nie jest aktualnie dostępne w większości banków (mają ją między innymi PM Bank i BNP Paribas) warto przeanalizować możliwość jego wdrożenia w firmie, również takiej, która każdego miesiąca rozlicza mniej niż setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a więc monitorowanie na bieżąco wpływających należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co z czasem skutecznie zwiększa terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy