Rachunkowość i finanse 

Kto może liczyć na kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który najczęściej adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Kiedy niezbędne są kredyty konsolidacyjne?

Osoby, które zaciągnęły wiele kredytów, mogą je połączyć w jedno zobowiązanie. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Dzięki konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek różnych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Co więcej po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie pożyczki można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt mieszkaniowy, ratalny, samochodowy i gotówkowy. Za sprawą konsolidacji można także pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od preferencji klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują dzisiaj nie tylko banki, ale też parabanki, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami obsługi kredytu lub niekorzystnymi dla klienta warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie pośrednika, który pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Powiązane wpisy