Rachunkowość i finanse 

Kredyt konsolidacyjny bez BIK – czy to możliwe?

Rozsądne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie jest niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z pożyczek i kredytów korzystamy w sposób nierozważny, pożyczając zbyt wysokie sumy lub zaciągając wiele zobowiązań jednocześnie. W takich sytuacjach nie musimy być jednak skazani na wpadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy skorzystać z rozwiązań przygotowanych z myślą o ludziach takich jak my. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – na czym polega?

Jak wielu czytelników na pewno wie, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszelkie dotychczasowe zobowiązania klienta, dzięki czemu ten, zamiast płacić wiele różnych rat, spłaca jedną, z reguły dużo niższą niż łączna wartość poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc rozwiązaniem nie tylko wygodniejszym (nie muszą oni pamiętać o wykonaniu kilku różnych przelewów), ale też zdecydowanie opłacalnym niż osobna spłata wszystkich zobowiązań. Są one udzielane zarówno przez banki, jak i przez firmy pożyczkowe, ale warto mieć na uwadze, że firmy pożyczkowe konsolidują praktycznie jedynie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są łatwo dostępne. Wbrew pozorom dla klientów może przekładać się na spore problemy, związane z wyborem najkorzystniejszego wariantu. By ich uniknąć, powinniśmy skorzystać z pomocy rzetelnego doradcy finansowego. Dzięki znajomości rynku finansowego znajdzie on oferty instytucji, które przyznają finansowanie osobom takim jak my, a w razie potrzeby zaproponuje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.

Powiązane wpisy