Rachunkowość i finanse 

Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą internetowej wymiany walut? Nie czekaj! Wejdź na www.kantor.pl.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w najbliższym oddziale banku lub w kantorze – te ostatnie do tej pory funkcjonują w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednakże w szybko transformującym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać walutę bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego właśnie powstały kantory online, które to umożliwiają.

Kantor internetowy to niższe spready

Operacja w kantorze online jest jednakowo nieskomplikowana jak wymiana waluty w tradycyjnym kantorze. Nabywca wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które pragnie wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest w głównej mierze to, iż wymianę można zlecać w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, z reguły z poprzedniej doby. Następnym i niesłychanie znaczącym walorem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez banki i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze online spready przeważnie nie przekraczają 2%. Kantory online proponują też kilka pomocnych usług wykorzystywanych przez konsumentów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) bądź w określonym przez nabywcę dniu.

Kantor internetowy – usługa dla studentów zagranicznych i kredytobiorców

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób ceniących sobie wygodę oraz ogromną autonomię w rozporządzaniu własnymi funduszami. Wykorzystują je także osoby spłacające pożyczki wzięte w walucie obcej oraz osoby zatrudnione bądź studiujące poza granicami Polski. Jednak nim zadecydujemy, by powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Siedziba:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy