Rachunkowość i finanse Wymiar sprawiedliwości 

Kancelaria prawna – merytoryczna pomoc dla frankowiczów

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa specjalizuje się w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują polisolokaty czy też kredyty we frankachszwajcarskich. Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest bardzo szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Dodatkowo są to również postępowania o unieważnienie umów, zmniejszenia salda zadłużenia lub zwrot gotówki.

Pomoc frankowiczom – jaką wybrać kancelarię prawną?

Należy zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która prowadziła już sprawy właścicieli kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła spory z bankami, takimi jak Getin Noble Bank, Bank Millennium, Raiffeisen Bank Polska oraz mBank. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze w trakcie wyboru kancelarii prawnej specjalizującej się w kredytach frankowych? Ważne, by pierwszym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek innych działań – była dokładna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przejrzenia wymagają również inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria powinna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, a także pomocą w sporządzaniu różnego typu dokumentów: reklamacji, zawezwania do próby ugodowej, pozwu i innych.

Kredyt we frankach – pozew przeciwko bankowi

Odpowiednio przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach i pragnie go np. przewalutować, powinien poszukać profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie za nieobowiązujące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.

Powiązane wpisy