aktualny kurs euroRachunkowość i finanse 

Euro w kantorach online – aktualny kurs i wygodna wymiana

Euro to dość nowa waluta, bowiem w formie gotówkowej została wprowadzona do obiegu zaledwie w 2002 roku. Jest ona dzisiaj obowiązującym środkiem płatniczym w przeważającej części państw członkowskich UE. Polska po dziś dzień nie spełnia warunków, umożliwiających przyłączenie się do strefy euro, co nie znaczy, że nasi rodacy nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to zaciągając w niej kredyt czy też dokonując zakupów w zagranicznych sklepach.

Atuty z wprowadzenia euro w państwach będących członkami Unii Europejskiej

Wprowadzenie euro w państwach przynależących do UE znacznie uprościło życie milionom obywateli starego kontynentu, tak w sferze osobistej, jak i biznesowej. Wspólna waluta oznacza wszak mniejszy problem z policzeniem potencjalnego zysku czy też kosztu przy planowaniu m.in. transakcji w handlu międzynarodowym, co przedtem z uwagi na możliwe wahania kursów między walutami wielokrotnie mogło okazać się błędną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa dodatkowo na swobodę podróżowania obywateli krajów członkowskich, którzy właściwie w ogóle nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w pokaźną ilość pieniędzy w obcej walucie w trakcie wyjazdów zagranicznych. Teraz potrzebna im jedynie ich własna karta bankowa, a używając za granicą, nie rozmyślają już o wysokości spreadów nakładanych przez bank przy płatności.

Wymiana euro na złotówki w kantorze online – natychmiastowa i opłacalna transakcja

Polska, pomimo przynależności do Unii Europejskiej od maja 2004 r., jeszcze nie spełnia wszystkich warunków pozwalających na wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, iż jako obywatele kraju członkowskiego UE regularnie dokonujemy zakupów i prowadzimy interesy w euro. Osoby często realizujące transakcje w tej walucie mogą na bieżąco monitorować aktualny przelicznik euro na stronie kantoru online, a dodatkowo też ekspresowo wymienić euro na złotówki bez konieczności wychodzenia z mieszkania. Wymiana euro przez internet przez wzgląd na mniejsze spready jest bardziej opłacalna i bardzo poręczna, ponieważ można ją zaplanować w dowolnej porze dnia (także w środku nocy!), a kupno waluty dokonywane jest po kursach uaktualnianych na bieżąco, a nie – jak to najczęściej ma miejsce w kantorach tradycyjnych oraz bankach – w oparciu o średni kurs z dnia poprzedniego.

Powiązane wpisy